Klasikler Soma İçin Yarıştı

7. Batı Anadolu Rallisi 17-18 Mayıs tarihlerinde Kuşadası'nda düzenlendi. Klasikler bu sene rallinin gelirinden ve gala gecesi yapılacak çekilişten elde edilecek gelirin tümünü Soma'da ölen işçilerimizin ailelerine bağışladı.

Klasikler Soma İçin Yarıştı

 KOK Yönetimi, ulusal yas süresinden sonra gerçekleşecek olmasına rağmen, ralliyi iptal etmek yerine çok daha faydalı olabileceğine inandığı bir sosyal sorumluluk kampanyasına dönüştürmeyi hedefledi. Ralliden ve rallinin galasında yapılacak bağış kampanyasından elde edilen geliri, Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine bağışladılar.

Ralli boyunca, tüm araçlardaki siyah bantlar ve pilot ve copilotların giydiği siyah kıyafetler dikkat çekti.
Ralli, 18 Mayıs Pazar günü öğleden sonra yapılan ödül töreniyle ve gala yemeğiyle noktalandı. Ödül töreninde “Soma İçin” bağış kampanyası da düzenlendi.
Dereceye giren ekipler:
1'incilik:
1974 Model Porsche İle Sinan Dündar (pilot) ve Orhan Arsel (copilot)
2'ncilik:
1962 model Volkswagen Karman Ghia Coupe otomobilleriyle Pergel Grup Ralli Takımı P+M Team'den Zeki Baştürk (pilot) ve Erdi Can Evren (copilot)
3'üncülük:
1959 model Volkswagen Karman Ghia Coupe otomobilleriyle Pergel Grup Ralli Takımı P+M Team'den Yunus Üstün (pilot) ve Barış Enselioğlu (copilot)

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER