Blackberry'i Volkswagen Aldı

Almanya'da otomobil üreticilerinde Opel Bochum’dan ayrılırken bir başka otomobil üreticisi olan Volkswagen Bochum’a geliyor.

Blackberry'i Volkswagen Aldı

 Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi olan Volkswagen Bochum’da yerleşik olan Blackberry’e ait Araştırma ve Geliştirme (ARGE) bölümünü satın alarak Bochum'a yerleşiyor. Akıllı telefon üreticisi olan Blackberry Bochum’daki Avrupa merkezinde yüksek kalifiye elemanlarla cep telefonu teknolojisi geliştiriyordu. 200 çalışanı ile birlikte VW’ye geçen bu merkezde bundan böyle otomobiller için iletişim teknolojisi araştırılması ve geliştirilmesi çalışmaları yapılacak.VW araştırma ve geliştirmeden sorumlu Heinz-Jakob Neusser konuyla ilgili yaptığı açıklamada konuyu “Otomobil ile iletişim teknolojisinin birleşmesi geleceği belirleyecektir.” şeklinde belirtti. Konunun sadece otomobil içerisindeki müzik ve mp3 meselesi olmadığını vurgulayan Neusser gelecekte otomobilden eve, büroya, benzin istasyonuna ve hatta park yerlerine varıncaya kadar bir iletişim meselesi olduğunu söyledi. Neusser, insanların ihtiyaçlarının değiştiği gibi gelecekte tüm dünyada kendi müşterilerinin beklentilerininde hızlı bir şekilde değişeceğini öngörüyor.


Otomobil endüstrisinde gelecekteki en büyük değişimin yazılım ve internet alanında olacağına dikkat çeken uzmanlarda VW’nin bu alanda yatırım yapıyor olmasını memnuniyetle karşılıyorlar. Geçen dönemde Google’un insansız otomobil tanıtımının ardından VW’ninde aynı şekilde Amerikan devi Apple ile ortaklaşa insansız otomobil ‘iVW’ söylentisi çıkmıştı. Bu söylenti yalan çıksa dahi otomobil devi VW’nin bu satın almayla birlikte bu alanda çalışacağı uzmanların ortak kanaati.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER