Jetta’ya yeni makyaj

Volkswagen’in popüler modellerinden olan Jetta’nın makyajlı hali New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Jetta’ya yeni makyaj
HABERİN GALERİSİ
Jetta'ya Yeni Makyaj

Jetta'ya Yeni Makyaj

Alman üretici,kompakt sedan temsilcisi Jetta'nın makyajlı halini 2015 yılının ikinci yarısında satışa sunacağını belirtti. Makyajlanan otomobilin yüzünde ilk etapta çok kayda değer bir farklılık gözükmemekle birlikte LED gündüz farlarına yer verilen 2015 Jetta'da çift-xenon farlar ise opsiyonel olarak sunuluyor. Arka bölümde ise revize edilmiş bagaj kapağı göze çarparken, bagajın üzerinde bulunan spoyler ve LED'li stop lambaları yalnızca GLI ve hibrid versiyonlarda bulunacak.

İç mekanda da yenilikler gözden kaçmazken krom detaylar ve gösterge panelinin yenilenmiş hali dikkat çekiyor. Dış tasarıma göre daha az yenilik sunan iç mekânda yeni çok fonksiyonlu direksiyon simidi, makyajdan nasibini alan havalandırma düğmeleri ve piyano siyahı kaplamalar 2015 Jetta'nın yeni stilini ortaya koyuyor.


Golf V ile aynı platform olan PQ35'te üretilmeye devam eden otomobilin motor seçeneklerinde bir değişiklik olmasa da 2.0 litrelik turbo dizel motorun gücü 10 HP arttırılarak 152 HP'ye yükseltilmiş. New York Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan makyajlı Jetta'da güvenlik yönünden gelişmeler de dikkat çekerken, pek çok rakibin donanım listesine giren kör nokta uyarıcısı, çarpışma önleyici gibi sistemler de donanımlar arasında.


Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2014, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER