Lamborghini ile hindi pişirdi

Noel’de hindi pişirmeyi ve hiçbir masraftan kaçınmamayı aklına koyan bir İngiliz, çözümü dünyanın en pahalı otomobillerinden birinde buldu.

Yaklaşık 1.18 milyon lira (490 bin dolar) değerindeki Lamborghini Aventador’un egzozu, hindiyi 10 dakikada servise hazırladı. Otomobil üzerine bir blog yazan Tim Burton, hindisini pişirmek için, lüks spor otomobilleri modifiye eden Oakley firmasıyla temasa geçti. Aventador’un standart modelinde 700 beygir gücü bulunuyor. Modifiye edilen otomobilde ise 760 beygir gücü ve titanyum egzoz mevcut. Bir yabanın ucuna takılan hindi, Lamborghini Aventador’un egzozuna yaklaştırıldı. Burton’ın direksiyondaki arkadaşı, her gaza bastığında, egzozdan çıkan alevler hindiyi sardı. Hindi, 10 dakika içinde kızardı.


"TADI MÜKEMMEL"


Burton, “Ailemizde Noel için hindiyi her yıl ben alırım. Bu yıl hindiyi pişirmek için farklı bir yol aradım ve sonunda bunu buldum” dedi. Egzozda pişen hindiden bir ısırık alan Burton’a göre, etin tadı “mükemmel”. Burton’ın fikri orijinal görünse de, Aventador’un güçlü motoru ve egzozundan çıkan alevler daha önce de sosis kızartmada kullanılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER