Bugatti Veyron'un son gizemli sahibi

Volkswagen son Bugatti Veyron marka aracın Ortadoğulu bir müşteri tarafından satın alındığını açıkladı. Müşterinin kim olduğu belirtilmedi.

Bugatti Veyron'un son gizemli sahibi

 Üstü açık Grand Sport Vitesse model araç 'La Finale' olarak isimlendirildi ve önümüzdeki hafta Genevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek. Şu ana kadar 450 adet satılan Bugatti Veyron, bin 200 beygir gücünde ve ortalama fiyatı 2,3 milyon avroyu buluyor.Dizayncı Ettore Bugatti tarafından kurulan marka, 1998'de Volkswagen tarafından satın alındı. Şirketin canlandırılmasındaki hedef, hem saatte 400 kilometre hıza ulaşabilen hem de konforlu bir araç üretebilmekti. İlk Veyron ise Volkswagen tarafından 2005'te tanıtıldı. Şirkete göre üretilen araçların yarısı Avrupa'da, dörtte biri ise ABD'de satıldı.


Alman firmanın yeni Bugatti süper araç üzerinde çalıştığı ve motorunun yüzde 25 daha güçlü olmasının beklendiği belirtildi. Taban fiyatı 1,8 milyon dolar olacak yeni aracın bu yıl sonunda veya 2016 başlarında tanıtımı hedefleniyor.Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 04:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER