Mercedes’ten 9 Vitesli Otomobil

Mercedes Benz otomatik viteste sınırları zorluyor.

Mercedes’ten 9 Vitesli Otomobil

 Mercedes’in E-serisi geçtiğimiz günlerde tanıtılmış ve oldukça ilgi görmüştü. Özellikle otomobil tutkunlarının ilgi odağı haline gelen son teknoloji ve yüksek fiyatlı otomobillerde çığır aşılıyor. Otomobil teknolojisi giderek daha teknolojik bir hal alıyor ve akıllı teknolojileri içerisine alarak ilerlemeye devam ediyor.

Mercedes’in yıllardır otomobil sektöründeki tartışmasız yerinin de bu gelişmelerde katkısı büyük. Aslında Mercedes’in bu teknolojiye katkısı bu kez epey büyük oluyor. Yeni E serisi otomatik vites sistemi barındırıyor, buraya kadar her şey normal. Yeni otomobil serisinin aynı zamanda 9G vitesli olacağı belirtiliyor.Geçtiğimiz hafta sonu Mercedes-Benz’in Alman web sitesi üzerinden duyurulan 9-vitesli otomobil teknolojisi 9G-Tronic şimdi standart kullanımlar için yayınlanacak olan E350 BlueTec serisiyle kullanıcıyla buluşacak.

7G-Tronic teknolojisiyle gelen otomatik vitesli arabalar E220 BlueEfficiency sürümüyle gelmişti. Şimdi bu sistemi bir adım daha ileri taşıyor. 9G-Tronic’lerin CO2 emisyonunu da azaltarak daha çevre dostu olacağı belirtiliyor. 2.1 litre 4 silindirli motorlu araçların 2014 yılında satışta olacağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER