Bu lükse yalnızca 12 kişi sahip olacak

Bentley Bacalar’ın 6,0 litrelik W12 TSI motoru 659 PS (650 bhp) güç üretiyor. Müşterilerin zevklerine göre özel olarak tasarlanacak otomobilden sadece 12 adet üretilecek.

Bu lükse yalnızca 12 kişi sahip olacakGrand Tourer konseptinin gelmiş geçmiş en iyi temsilcisi olan Bentley Mulliner Bacalar, Bentley'nin İngiltere'nin Crewe kentindeki merkezinde görücüye çıktı. Sadece 12 adet üretilecek otomobil bu sayede, bir yandan otomobilin nadir bulunma ve ayrıcalık özellikleri temin ederken, diğer yandan mümkün olan en üstün lüks ve nefes kesici performansı da müşterilerine sağlıyor. Her model, müşterinin kişisel zevklerine göre Bentley Mulliner'in Crewe'deki atölyesinde el hüneriyle üretilecek.

Bentley Motors Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Adrian Hallmark şunları kaydetti: “Bacalar'da iki koltuklu üstü açık bir deneyime yönelik tamamen ısmarlama bir Bentley yarattık ve geçen yılki yüzüncü yıl kutlamalarımız çerçevesinde ilk kez EXP100GT otomobilinde ön plana çıkarılan geleceğe dönük bir dizi unsura yer verdik.Nadir ve dikkat çekici bir Bentley olarak göze çarpan Bacalar, açıkça ifade edildiği üzere, şu anda üretilen 12 otomobilden birini birlikte yaratacak, toplayacak, sürecek ve bunların değerini bilecek sadece 12 kılı kırk yaran insan için olağanüstü ve işbirliğine dayalı bir deneyim olacak. Müşterilerimiz en rafine ısmarlama, el hüneriyle işlenmiş otomobilleri yaratmak ve hayal gücümü ve kabiliyetlerimizin sınırlarını zorlamak üzere ekibimizle kılı kırk yaran otomobil tutkunlarını bir araya getiren Bacalar konusunda en az bizim kadar heyecanlı."

650 BEYGİRLİK GÜÇ

 

Bacalar'ın kalbinde 6,0 litrelik W12 TSI motorunun geliştirilmiş bir versiyonu bulunuyor. Dünyanın en gelişmiş 12 silindirli motoru olan W12 TSI 650 HP güç ve 900 Nm tork üretiyor. Bacalar'ın çift kavramalı, sekiz vitesli şanzımanı daha hızlı ve daha verimli vites geçişleri sağlıyor. Tüm koşullarda daha hızlı yanıt veren bir sürüş, olağanüstü kontrol ve mümkün olan en iyi ayarların sağlanması amacıyla adaptif şaside Bentley'nin 48 volt'luk akıllı Dynamic Ride System'i bulunuyor. Hava süspansiyon sistemi sürüş konforunu ve yana dönüşü kontrol ederek yolcuları aşırı hareketlerden koruyor ve Bacalar'ı zahmetsizce duyarlı hale getiriyor. Gelişmiş bir Aktif Dört Çeker Sistemi ön ve arka tekerlekler arasındaki tork dağılımını ayarlıyor. Bu sistem, optimum verimlilik ve dinamik performans için Bacalar'ın normal sürüş esnasında mümkün olduğunca arkadan çekişle gitmesini sağlıyor.

BENTLEY DÖNER EKRAN

 

Elin temas ettiği tüm unsurlar Bacalar'a özel olarak tasarlandı. Yeni D şeklindeki bir direksiyon simidinde kontrast renkli işaretleme bandına sahip Alcantra kaplamalar dikkat çekiyor. Vites topuzunda da Koyu Bronz detaylara sahip Alcantara kaplama kullanılıyor. Deri kayışlı kapı açma ve emniyet kemeri açma mekanizmaları, benzersiz dijital gösterge paneli ve benzersiz bir anahtar tasarımı lüks kabini daha da iyi bir tasarıma kavuşturuyor.Orta konsolun merkezinde ünlü Bentley Döner Ekranı bulunuyor. Bentley bu dijital MMI ekranını müşterinin yapılandırılabileceği bir ana ekran olarak zarif bir şekilde tasarladı. Sistemde 40 hareketli parça bulunuyor ve sistemin etrafında motorun çalıştırılması sonucu yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ortaya çıktığında Riverwood kaplaması dikkat çekiyor.

MULLİNER EFSANESİ

 

Ismarlama zanaatkarlık geleneği, Mulliner'in saraç olarak kurulduğu 1500'lerden beri nesilden nesle aktarılmıştır. 1760'lı yıllarda, Mulliner aile şirketi at arabalarına gövde yapım işine atıldı ve İngiliz Kraliyet Postası için taşıma ve bakım arabaları imal etmek için görevlendirildiğinde üne kavuştu. Motorlu otomobilin icadıyla birlikte, şirket at arabalarından uzaklaştı ve mekanik tahrik amaçlı otomobil gövdesi yapımına odaklandı.O zaman bağımsız bir şirket olan Mulliner, Londra'da düzenlenen 1923 Olympia Fuarı için ısmarlama, 3 litre motorlu, iki koltuklu bir Bentley otomobili hazırladı ve iki şirket arasında onlarca yıl sürecek bir bağın oluşmasını sağladı. Mulliner, sadece 1920'li yıllarda 240'ı aşkın Bentley şasisine gövde üretti ve yeni gövde üretim firmalarının en iyisi olarak ün kazandı.Mulliner, 1959'da şirketin bir parçası haline gelerek Bentley ile olan ortaklığını perçinledi. Daha sonra Bentley'nin Crewe'deki merkezinde bulunan eski mühendislik ve deneyimleme departmanına taşındı ve o zamandan beri orada bulunuyor. Günümüzde, şirketin 40 yılı aşkın Mulliner deneyimine sahip uzmanlardan, onlarca yıl boyunca geliştirilen üretim becerilerini öğrenen çıraklara kadar yaklaşık 40 çalışanı bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 17:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 4 yıl Önce

1

SIRADAKİ HABER