Şampiyon Arayı Kapatmak İstiyor

Dünya Supersport Şampiyonası'nda ülkemizi başarıyla temsil eden Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Monza'da birinci olarak puan farkını azaltmayı hedefliyor.

Şampiyon Arayı Kapatmak İstiyor
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı, Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 4. Ayağı 11-12 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Monza pistinde koşulacak.


Genel klasmanda 45 puanla 4. sırada yer alan Mahi Racing Hindistan takımının pilotu, Monza Pisti’nde birincilik için gaz açacak. 10 Mayıs Cuma günü serbest antrenmanlarla start alacak İtalya yarışı, 11 Mayıs Cumartesi günü sıralama turlarıyla devam edecek. Monza’da 16 turluk yarış 12 Mayıs Pazar günü start alacak. Şampiyonluğun en büyük adayı olan Sofuoğlu’nun önünde Monza’dan sonra 10 yarış kalıyor.


İtalya yarışını kazanmak istediğini belirten Kenan Sofuoğlu, "Kawasaki güçlü bir motosiklet olduğu için Monza’da iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyorum. Bizim Ninja ZX-6R’ın paketi İspanya’da Assen’den daha iyi olacak ve yarışı kazanmak için mücadele edeceğiz. İtalya yarışında iki Kawasaki pilotu yarışı kazanmak için önlerde olacak ve takım arkadaşım Foret’de bu mücadelenin içinde olacak” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER