Peugeot, RCZ R'yi Hız Festivali'nde Ortaya Çıkardı!

Peugeot'nun bilgi birikiminin sembolü olan sportif coupe modeli RCZ'nin "supercharged" versiyonu RCZ R modelini gün yüzüne çıkardı.

Peugeot, RCZ R'yi Hız Festivali'nde Ortaya Çıkardı!
 Peugeot, Goodwood Hız Festivali'nde tasarım ve sürüş deneyimi açısından Peugeot'nun bilgi birikiminin sembolü olan sportif coupe modeli RCZ'nin "supercharged" versiyonu RCZ R modelini gün yüzüne çıkardı.


Peugeot'dan yapılan açıklamaya göre, 270 hp gücündeki 1,6 litre silindir hacimli yeni motoru, 145 gram/kilometre düzeyindeki düşük karbondioksit emisyon seviyesiyle RCZ R'i güçlü birperformans ve verimlilik düzeyine taşıyor. Bu motor ile uyumlu olarak, Torsen kilitli diferansiyelle eşleşen özel yürüyen aksamı yüksek verimlilik düzeyi ile birlikte dinamik sürüş performansı sunuyor.


RCZ R, eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ile tanıtılacak ve 2014 yılının başlarında pazara sunulacak.


Peugeot Ürün Direktörü Xavier Peugeot, yeni RCZ'nin güçlü tasarımının sportif modelmeraklılarına yönelik bu R versiyonun dinamik performansı ve 270 hp gücü ile daha da yükseltildiğini kaydetti.


Peugeot Sport Direktörü Bruno Famin ise "Yarış için geliştirilen RCZ Peugeot Sport modelinin sportif başarıları ve otomobil severlerde uyandırdığı tutku cevapsız kalamazdı. Yeni RCZ’nin daha sportif ve daha yüksek performanslı bir seri versiyonunun Peugeot Sport tarafından geliştirileceği belliydi" değerlendirmesinde bulundu.


RCZ Ürün Müdürü Xavier Nicolas da "Şartnamemiz iddialıydı; RCZ'nin daha yüksek, yani pistte kullanmaya dönük, fakat gündelik kullanıma da izin verecek konfor ve keyif niteliklerini aynen koruyan ve aynı zamanda referans teşkil edecek yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonları sergileyen ultra performanslı bir versiyonunu geliştirmek" ifadelerini kullandı.


Verilen bilgilere göre, RCZ R versiyonu 270 hp/199 kW gücüyle Peugeot tarihinin en güçlü seriüretim modeli ünvanına sahip oldu. 0'dan 100 km hıza 6 saniyeden kısa sürede ulaşarak güçlü bir ivmelenme performansı gösteren yeni versiyon spor coupe sınıfında referans oluşturacak şekilde sadece 145 g/km'lik karbondioksit emisyonuna sahip bulunuyor.
Spesifik güç rekorunu kırdı


Peugeot RCZ R'nin 1,6 litre silindir hacmiyle 270 hp güç üreten yeni motoru THP sınıfında spesifik güç rekorunu kırdı, yaklaşık 170 hp/l ile bir seri üretim otomobil için dünyanın en iyileri arasında yerini aldı ve şimdiden Euro 6 emisyon standartlarına uyum gösteriyor.


RCZ R, ateş kırmızısı, inci siyahı, sidobre grisi ve buzul beyazı olmak üzere 4 renk seçeneği ve sunulan RCZ R yarı mat ya da parlak karbon tavan, stikerlar ve parlak siyah dikiz aynası kapaklarından  oluşan bir kişiselleştirme paketi ile de satışa çıkacak.


Yüksek güvenlik ve konfor donanımları RCZ R'de sürüşe duyarlı Xenon farlar ve far yıkamasi WIP Nav Plus multimedya sistemi ile tamamlanıyor.Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 21:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER