Seat Leon Ailesine Üçüncü Üye: Leon ST.

SEAT’ın tamamen yenilenen ve pazara sunulduğu günden itibaren büyük beğeni toplayan modeli Yeni Leon ailesine üçüncü üye eklendi: SEAT Leon ST.

Seat Leon Ailesine Üçüncü Üye: Leon ST.
 SEAT Leon ailesinin genç, dinamik, tasarım odaklı ve sportif özelliklerini, sıra dışı düzeyde kullanışlılıkla bir araya getiren yeni üyesi Leon ST tanıtıldı. Leon ailesinin üçüncü üyesi Leon ST, spor karakteri ile günlük kullanımdaki kolaylığı bir arada sunan özellikleriyle sınıfında son derece iddialı.


En ince ayrıntısına kadar etkileyici derecede çok yönlülük ve işlevsellik sunan Leon ST, işçilik ve üst seviye kalitedeki malzemeleriyle öne çıkıyor. Leon ST’nin 587 litre olan bagaj kapasitesi, arka koltuk arkalıkları yatırıldığında 1470 litreye yükseliyor ve oldukça geniş bir taşıma alanı sağlıyor.


SEAT tasarım dilinin yanı sıra malzeme ve işçilikteki yüksek kalite geleneğinin devam ettiği Leon ST, yol tutuş özellikleri itibarıyla da ailenin diğer iki üyesi; Leon ve Leon SC kadar hassas ve dinamik. Üstelik, Full-LED far ve yorgunluk tespit sistemi gibi ilerici teknoloji seçenekleri de müşterilere opsiyonel olarak sunuluyor.
 
Belirgin sportif özelliklerin yanı sıra üstün bir verimlilik seviyesinin de geliştirmede ön plana alındığı Leon ST, 1.2 ile 2.0 litre arasında değişen hacimlerde, 105 hp ile 265 hp arasında güç üreten, yakıt verimliliği yüksek TDI ve TSI motorlarla alınabiliyor.


Sınıfının en hafif ağırlıktaki modeli
Leon ST’de sağlanan etkileyici yakıt tasarruf değerleri, hafif yapı teknolojisinin bir sonucu. Baz versiyonda ağırlığı sadece 1233 kilogram olan Leon ST, beş kapılı Leon’a göre sadece 45 kilogram fazla. Bu değeriyle sınıfının en hafif modeli olan Leon ST, aynı zamanda günlük hayatta kullanışlılık açısından büyük yarar sağlayan birçok işlevsel ayrıntıya da sahip. Bagaj bölmesinden kolaylıkla yatırılabilen arka koltuk arkalıkları, yükleme ve boşaltmayı kolaylaştıran zemin, uzun eşyaların taşınmasına olanak sağlayan yatırılabilen yolcu koltukları bu detayların başında geliyor.


Benzersiz tasarım dili
Leon serisinin beğeni toplayan tasarım dili, ST için daha da vurgulu bir hale getirilmiş. Yan taraf boyunca şekillendirilmiş olan çizgiler, ışık ve gölge arasında etkileyici bir görsellik sunuyor. Leon ST’de ayrıca, enerji ve canlılığı simgeleyen keskin çizgiler ve hassas köşeler yer alıyor. 27 santimetre uzatılmış olan arka bölüm, cömert bir yük alanı sağlarken, açılı arka cam, kibarca yuvarlatılmış tavan çizgileri ve kaslı omuzlar, otomobilin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Leon ST'nin teknik zarafeti, isteğe bağlı Full LED farlar ve LED arka farlarla daha da güçleniyor.


Dinamik ve verimli motorlar
Yeni Leon Sport Tourer’de bulunan teknoloji paketi, Leon ve Leon SC’dekiyle büyük oranda benzerlikler içeriyor. 105 HP güç üreten 1,2 litrelik TSI motor, manuel ve DSG olmak üzere iki versiyon halinde sunuluyor. Her iki versiyon da 100 km’de ortalama 4.2 litre yakıt tüketiyor. 140 HP gücüne sahip 1,4 litrelik TSI motor, yalnızca 5,3 litrelik yakıt tüketimiyle en yeni teknolojiyle üretilmiş güç ünitesi olma özelliğine sahip.
 
Yeni Leon ST’nin 105 HP güç üreten 1,6 litrelik TDI motoru manuel ve DSG olarak iki versiyon halinde sunuluyor. 1500-2750 devir aralığında 250 Nm tork üreten 1.6 TDI motor, manuel seçeneğinde 99 g/km’lık çok düşük bir karbon emisyonuna sahip ve 100 km’de ortalama 3,8 litre yakıt tüketiyor. Ailenin 265 HP güç üreten sportif üyesi 2,0 litrelik TSI CUPRA, manuel ve DSG motor seçenekleri sunuluyor.
 
En Yeni Teknolojiye Sahip Bilgi-Eğlence Sistemleri
Bilgi-eğlence sistemleri söz konusu olduğunda yeni SEAT Leon ST, en yeni teknolojilerle donatılmış bir otomobil. Bilgi ve eğlence yönetimini yapan SEAT Easy Connect işletim sistemi mükemmel araç içi eğlence sistemleri için temel oluşturuyor. Arayüze, kokpitte bulunan ve büyüklüğü 5,8 inçe kadar çıkabilen dokunmatik ekrandan ulaşılıyor.


Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2013, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER