Allison Şanzıman, Yeni FuelSense Paketini Tanıttı

Allison Şanzıman, en yeni yakıt tasarrufu teknolojisi paketlerini içeren FuelSense® ürünün Avrupa'daki tanıtımını ilk defa Türkiye'de gerçekleştirdi.

Allison Şanzıman, Yeni FuelSense Paketini Tanıttı

 Allison Şanzıman, yeni FuelSense® paketini Avrupa'da ilk defa Türkiye'de tanıttı...

Toplu taşımacılık ve atık yönetimi de dahil olmak üzere ticari araç uygulamalarına yönelik Allison tam otomatik şanzımanlara ait en yeni yakıt tasarrufu teknolojisi paketleri, tüm filolarda en üstün yakıt verimliliği ve performansı sunuyor.


Allison Şanzıman, en yeni yakıt tasarrufu teknolojisi paketlerini içeren FuelSense® ürünün Avrupa'daki tanıtımını ilk defa Türkiye'de gerçekleştirdi. %20'ye kadar yakıt tasarrufu sağlayabilen seçeneklerin bulunduğu paket, hem araç üreticilerine hem de basın mensuplarına aktarıldı.


FuelSense, Allison'ın gelişmiş 5. Nesil akıllı kontroller ve yenilikçi tam otomatik şanzıman yapısının sağladığı avantajları en üst düzeye taşıyan kapsamlı bir yakıt tasarrufu stratejileri paketi olarak ön plana çıkıyor. Her bir uygulama alanına ilişkin detaylı analizler ile Allison mühendisleri, en yeni yakıt tasarrufu teknolojilerini kolaylıkla entegre edilebilir hale getirerek %20'ye kadar yakıt tasarrufu sağlayabilen seçenekleri bu pakette bir arada sunuyor.


Manlio Alvaro, Allison Transmission Avrupa,Orta Doğu,Afrika (EMEA) Pazarlama Müdürü yaptığı açıklamada; "Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de güvenli ve konforlu toplu taşımacılık modeline ve ticari hizmet araçlarına yönelik yüksek talep her geçen gün artış gösteriyor. Bu nedenle Allison, en yeni yakıt tasarrufu paketlerinin Avrupa'da tanıtılması için ticaret merkezi ve kıtalar arası geçiş noktası olması yönüyle dünyanın en hızlı büyüyen şehirlerinden biri olan İstanbul'u ideal bir konum olarak seçti. Allison tam otomatik şanzımanlar, teknolojisi sayesinde zaten yüksek verimlilik sağlıyor. FuelSense paketi ise performanstan ödün vermeksizin yakıt tüketiminde ölçülebilir bir azalma sunan yakıt tasarrufu teknolojisi ile bu verimliliğe yepyeni bir boyut kazandırıyor," dedi.


Maliyetlerini düşürme arayışına giren operatörler, yakıt tasarrufu konusunun filoların maliyet yönetiminde ve çevresel çözümlerde kritik bir faktör olduğunu biliyor. Üstün performans avantajları ve Allison ile bütünleşen Kesintisiz Güç Teknolojisi™'nden ödün vermeksizin FuelSense paketi; vites değişiklikleri ile tork değerlerine otomatik olarak uyum sağlaması, yük, sınıf ve uygulama alanı gibi parametrelere dayalı olarak şanzıman verimliliğini en üst düzeye taşıması gibi avantajları sunuyor.


Allison Şanzıman Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü Taner Gider: "Operatörler, yakıt fiyatlarının son on yılda sürekli olarak artış gördüler ancak FuelSense, yakıt maliyetinin azaltılması bakımından daha önce Avrupa'da görülmeyen bir çözüm sunmaktadır," diyor.


FuelSense paketinin özellikleri:


· 5. Nesil akıllı kontroller, ivmelenme yönetimi ve hassas eğim ölçer


· Motor hızının en etkili düzeyde tutulmasını sağlayan EcoCal vites değiştirme teknolojisi


· Düşük motor hızında vites değiştirilebileceğini otomatik olarak algılayan Dinamik Vites Değiştirme Programı


· Aracın duruş esnasında yakıt tasarrufunda bulunulması ve emisyonların azaltılması için "Duruş Esnasında Otomatik Boşa Alma" seçeneği


Yeni FuelSense paketleri, Allison 1000/2000/3000/4000 ve Torqmatic™ serisi şanzımanlar ile sunulacak.


Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER