Peugeot'ya En Başarılı Gönüllük Projesi Ödülü

ÖSGD tarafından başarılı program ve projelere verilen Gönülden Ödüller, 28 Ocak 2014 Salı günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Peugeot'ya En Başarılı Gönüllük Projesi Ödülü

Türkiye'deki gönüllük projelerini teşvik etmek için Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından başarılı program ve projelere verilen Gönülden Ödüller, 28 Ocak 2014 Salı günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu

Özel sektördeki gönüllülük çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından 2007 yılından bu yana verilen Gönülden Ödüller Conrad Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Şirket yöneticileri, gönüllüleri, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen organizasyonda En Başarılı Gönüllülük Projesi kategorisinde 'Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesi', En Yaratıcı Gönüllülük Projesi kategorisinde ise 'Kadıköy Şifa Sağlık Grubu – Okumak Görmektir Projesi' ödüle değer görüldü.

ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Erhan Baş, törende yaptığı konuşmada 'Ülkemizde birçok konuda toplumsal gereksinimlerin karşılanmasında gönüllülüğün öneminin şirketler tarafından her geçen gün daha çok anlaşıldığını memnuniyetle gözlemliyoruz' dedi.

ÖSGD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Argüden, ÖSGD'nin kurulduğu yıllarda gönüllülüğün sadece bağış yapmak olarak algılanırken bugün bağış kavramının çok daha ötesinde bir noktaya gelindiğini belirtti.

Gönülden Ödüller 2013 Seçici Kurul Üyeleri;

· Pınar Ilgaz – ARGE Danışmanlık - ÖSGD Yönetim Kurulu Üyesi

· Aylin Gezgüç – Koç Holding - Dış İlişkiler ve KSS Koordinatörü

· Dr. Aylin Löle – Akşam Gazetesi Ekonomi Muhabiri

· Mutlu Kutlu – Viko Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü, Viko KSS Kurulu Eşbaşkanı

· Yasemin Merih Alparslan - Doğan TV İnsan Kaynakları Yönetimi Grup Başkanı

Gönülden Ödüller 2014 Finalistleri:

En Başarılı Gönüllülük Programı Kategorisi:

· Eureko Gönüllüleri Platformu

· ROCHE Yaşam Takımı

En Başarılı Gönüllülük Projesi Kategorisi

· Ford – '1 Ford Dene Engelliler için 1 Okul Yenile' Projesi

· Peugeot ile Engelsiz Yaşam

· Ttnet Gönüllüleri İnternetle Hayat Kolay Projesi

· Umur Akademi Mesleki Yeterlilik ve İş Gücü Geliştirme Projesi

En Yaratıcı Gönüllülük Projesi Kategorisi

· KadıköyŞifa Sağlık Grubu - Okumak Görmektir Projesi

Gönülden Ödüller 2013 - En Başarılı Gönüllülük Projesi: Peugeot ile Engelsiz Yaşam

Peugeot Türkiye, toplumsal kalkınmayı da göz önünde bulundurarak, Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması başlattı. Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesi ile engellilere yönelik konuların yönetimin iş modellerinde yer almasını, yönetim ve çalışanlar ile paydaşların tarafından benimsenmesi ve uygulanmasını sağlamayı hedefliyor. Projenin amacı, engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışını geliştirmek, toplumda konu hakkında duyarlılık oluşturmak ve toplumdaki bireylerin engellilerin hayatını nasıl kolaylaştırabileceği konusunda ışık tutmak. Peugeot ile Engelsiz Yaşam projesi gerçekleştirilirken, ilk aşamada Peugeot çalışanları 'engelli yaşam' eğitimleri verildi ve unvan farkı aranmadan bütün çalışanlar projeye dahil edildi. Kurum içinde gönüllülük çalışması başlatıldı ve gönüllülük bilinci Peugeot çalışanları ve paydaşlarında yaratıldı ve projenin her aşamasında aktif olarak uygulandı. Gerçekleştirilen her etkinlikte Peugeot çalışanlarından ve paydaşlarından oluşan gönüllüler yer alarak engelli bireylerin 'body' sıfatıyla her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yanlarında oldular. Gönüllüler engelli bireylerin gövdesiymiş gibi hareket ederek, birbirleriyle çok uyumlu iletişim ve etkileşimler yakaladılar. Birlikte yüzdüler, daldılar, maratona katıldılar, eğlendiler, yemek yediler, kısaca birlikte zaman geçirerek keyfine vardılar. Gönüllülük programı projenin diğer aşamalarında artarak devam ediyor.

'Peugeot ile Engelsiz Yaşam'

T.C. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile gerçekleştirilen 'Peugeot ile Engelsiz Yaşam' projesi ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor.

'Peugeot ile Engelsiz Yaşam' projesi ayrıca, 6 Ocak 2014'te Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından düzenlenen Odd Satış ve İletişim Ödülleri 2013 Gladyatörleri'nde Jüri Özel Ödülü'nü kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER